De ce noi?

Intr-un oras cu atatea optiuni, de ce ne-ati alege pe noi? Pentru ca echipa noastra pur si simplu livreaza un program educational de calitate.

Pentru ca oamenii sfintesc locul. Echipa noastra este formata din oameni care isi iubesc profesia, sunt pasionati de educatia timpurie si muncesc  din greu sa ofere copiilor un program educational solid, care sa-i pregateasca pentru societate si scoala. Veniti in vizita la noi ca sa va convingeti.
 Suntem casa departe de casa. La noi copiii se simt iubiti, ingrijiti, protejati, incurajati, si de multe ori, la sfarsit de program , nici nu vor sa plece acasa. 🙂 Personalul nostru este stabil, dedicat, cald si empatic. Nu degeaba si copiii se mai incurca, strigandu-ne “Miss Mami”.
Comunicam zilnic cu parintii, folosind tehnologie de ultima ora. Chiar daca sunt departe de copii, parintii afla zilnic, printr-o aplicatie instalata direct pe telefonul lor mobil, daca copilul a mancat, s-a odihnit, s-a jucat, s-a simti bine sau nu, cum a fost la activitati, etc. Aplicatia ne permite sa trimitem imagini de la activitati, mesaje private, sa postam anunturi pentru fiecare grupa in parte sau pentru toata gradinita.
Studiem, cautam, testam zilnic activitati noi, lucram cu o mare diversitate de material didactic, oferind copiilor o educatie “hands on”, cu puternice valente senzoriale. Copiii invata mai bine atunci cand experimenteaza ei insisi! Avem in dotare o multime de jucarii, material didactic folosit si in pedagogiile alternative (Montessori si Waldorf), ne place sa imbinam tot ce e mai bun in sfera educationala pentru a crea un program bogat, valoros si eficient, ceea ce ne face si unici pe piata. Prescolarii nostri sunt apreciati in toate unitatile de invatamant in care ajung si suntem foarte mandri de rezultatele noastre!
            Iesim in aer liber in fiecare zi in care vremea ne permite.Locul nostru de joaca este generos in comparatie cu alte unitati similare din Sectorul 3.  Cand afara ploua, e vant puternic sau temperaturile sunt prea scazute pentru joaca in aer liber, copiii fac miscare in sala de sport, si ea modern echipata. Pe langa optionalele sportive, copiii au in program o sedinta de yoga pe saptamana, inclusa in programul educational al gradinitei.
 LITTLE OAKS ACADEMY Avem bucatarie proprie si gatim un meniu sanatos, hranitor, echilibrat, fara mezeluri, alimente prajite si potentiatori de aroma. Pana si cei mai mofturosi copii ajung sa-si diversifice preferintele in materie de hrana. Nu de putine ori parintii ne cer retete pentru preparatele din meniu, pentru ca cei mici prefera mancarea de la gradinita. 🙂

Daca v-am starnit curiozitatea, va invitam in vizita la noi. Folositi pagina de solicitare a unei programari pentru a ne trimite mesajul dvs. si va vom contacta in cel mai scurt timp, fie prin email, fie prin telefon.

Va asteptam cu drag!